New items
Polki władczynie Europy
Przepowiednie dla Polski : proroctwa, wizje, objawienia
Jak być lepszym w życiu prywatnym i zawodowym
Kto dopomoże Żydowi
Niemcy : opowieści niepoprawne politycznie 3
 
The library cooperates with portal of library e-services »w.bibliotece.pl« - we invite you to visit library profile, to benefit with additional possibilities.
News
Ostatnie warsztaty lipcowe

w16.jpg

Na ostatnich lipcowych warsztatach dla dzieci motywem przewodnim był Bob Budowniczy. Dzieci miały okazje wcielić się w budowlańców i pomocników bajkowego Boba. Spotkanie tak jak poprzednie rozpoczęło się od wspólnego przeczytania jednej z przygód Boba. Dzieci aktywnie i w sposób ciekawy spędziły ten czas. Czekało na nich wiele atrakcji: wyścig z balonami, tor przeszkód, rzucanie do celu, malowanie kredą , konstrukcje z patyków, zabawy w liska, muchy, itp. Na zakończenie i zarazem nagrodę dzieci jadły pyszną pizze. Wszyscy byli bardzo zadowolenie z warsztatów.

DKK dla dzieci

Elf 1.jpg

Wakacje trwają a klubowicze Dyskusyjnego Klubu Książki dla Dzieci wciąż aktywni. W piątek (21.07.) odbyło się kolejne spotkanie.Motywem przewodnim była książka pt. „Elfie gdzie jesteś?”- Marcina Pałasza. Książka ta przedstawia losy psa Elfa i jego właścicieli Dużego i Młodego. Napotykają oni na swojej drodze mnóstwo kłopotów. Wścibska Pani Sąsiadka, Młody przeżywa zawirowania miłosne. Kiedy już nic nie stoi na przeszkodzie i można ruszać na upragnione wakacje, okazuje się, że... Elf zniknął bez śladu! Duży, Młody, Ewa i Erka-siostra Elfa ruszają w pościg. Poszukiwania nie dają rezultatu, a śledztwo ujawnia straszną prawdę: psu grozi wielkie niebezpieczeństwo! Gdzie jest Elf?! Czy bliscy zdołają go uratować?
Podczas spotkania klubowicze opowiadali najciekawsze ich zdaniem fragmenty książki oraz komentowali finał książki. Następnie na balonach malowali swoje pieski i opowiadali o nich swoim kolegom i koleżankom z klubu. Pogoda popisała tak więc spędziliśmy ten czas na zewnątrz. Na klubowiczów czekały różne atrakcje – konkurencje z balonami, rzucanie do celu czy biegi. Na zakończenie malowaliśmy kredą ilustracje do omawianej książki. Dzieci były bardzo zadowolone i mogły pokazać swój talent plastyczny.